För hyresgäster

Vi finns till för dig

Utan hyresgäster stannar vår verksamhet. Därför är vi inte bara måna om att hjälpa dig om du skulle ha en fråga eller ett supportärende. Vi vill också gärna höra dina åsikter och idéer om hur vi kan förenkla din vardag. Har du förslag på hur vi kan göra ännu mer skillnad för dig och för området som din fastighet är belägen i, maila oss gärna!

Våra fastighetstekniker

Våra förvaltare

Ring oss

AKUT

Vid akuta ärenden såsom t ex vattenläcka.

08-518 331 99
Vardagar 08:30-16:30, fre 08.30-15.00 Lunchstängt 12.00-13.00

JOUR

020-62 00 40
Vid övriga tider.

Felanmälan

Mina sidor

Våra fastighetstekniker

Våra fastighetstekniker är de som sköter det löpande underhållet av våra fastigheter och de av våra anställda som du som hyresgäst har mest kontakt med i det dagliga. De gör regelbundna kontroller av våra fastigheter för att se till att allt är i sin ordning och är också delaktiga i planeringen av långsiktigt underhåll och håller dig uppdaterad om vad som är på gång. Självklart rycker de även ut om det händer något i fastigheten som måste åtgärdas akut, men vårt mål är att det inte ska behöva hända så ofta.

Johan Ferm

Driftingenjör

johan.ferm@stendorren.se

08-518 331 00

Andreas Josefson

Driftcontroller

andreas.josefson@stendorren.se

08-518 331 47

Kaj Sjöberg

Fastighetstekniker

kaj.sjoberg@stendorren.se

08-518 331 00

Anders Persson

Fastighetstekniker

anders.persson@stendorren.se

08-518 331 00

Jan-Olov Ohlsson

Fastighetstekniker

jan-olov.ohlsson@stendorren.se

08-518 331 00

Leo Simonato

Fastighetstekniker

leo.simonato@stendorren.se

08-351 992

Ari Säntti

Fastighetstekniker

ari.santti@stendorren.se

08-518 331 00

Krister Vilén

Fastighetstekniker

krister.vilen@stendorren.se

08-518 331 69

Niklas Ahlgren

Fastighetstekniker

niklas.ahlgren@stendorren.se

08-518 331 00

Ronny Devell

Fastighetstekniker

ronny.devell@stendorren.se

08-518 331 00

Jim Aksberg

Drifttekniker

jim.aksberg@stendorren.se

08-518 331 00

Anton Drane

Fastighetstekniker

anton.drane@stendorren.se

08-518 331 00

Malin Haraldson

Fastighetstekniker

malin.haraldson@stendorren.se

08-518 331 00

Erik Sjöberg

Fastighetstekniker

erik.sjoberg@stendorren.se

08-518 331 00

Fredrik Bergström

Driftingenjör

fredrik.bergstrom@stendorren.se

08-518 331 46

Våra förvaltare

Vill du prata med oss om underhållet av din fastighet, kontakta någon av våra förvaltare. Även frågor gällande ditt kontrakt eller fakturafrågor kan din förvaltare hjälpa dig med. Om du vet vem det är, hittar du kontaktuppgifter till alla förvaltare här.

Anders Nilsson

Fastighetschef

anders.nilsson@stendorren.se

08-518 331 00

Anders Kihlström

Förvaltare

anders.kihlstrom@stendorren.se

08-518 331 44

Emmi Wahlström

Regionchef

emmi.wahlstrom@stendorren.se

08-518 331 82

Christina Engström

vik. Förvaltare

christina.engstrom@stendorren.se

08-518 331 11

Fredrik Brandt

Förvaltare

fredrik.brandt@stendorren.se

08-518 331 00

Jörgen Thurell

Förvaltare

jorgen.thurell@stendorren.se

018-125 540

Magnus Bergström

Förvaltare

magnus.bergstrom@stendorren.se

021-440 10 71

Zacharias Haeggström

Förvaltare

zacharias.haeggstrom@stendorren.se

08-518 331 55

Mattias Arenander

Biträdande Förvaltare

mattias.arenander@stendorren.se

08-518 331 56

Torbjörn Nolgren

Förvaltare

torbjorn.nolgren@stendorren.se

08-518 331 50

Cecilia Schönning

Förvaltare

cecilia.schonning@stendorren.se

08-518 331 42

Therese Löfqvist

Förvaltare

therese.lofqvist@stendorren.se

08-518 331 48

Akut

08-518 331 99

Vardagar 08:30-16:30, fre 8.30-15.00, Lunchstängt 12.00-13.00

Jour (övriga tider)

020-62 00 40

Hjälp &
support